Відділ освіти, культури і туризму, молоді та спорту

Великобілозерської райдержадміністрації

Про проведення засідання районної методичної асоціації дошкільних навчальних закладів району

Article Index
Про проведення засідання районної методичної асоціації дошкільних навчальних закладів району
Про упровадження проекту «Садочок – простір дружній до дитини»
Про проведення районного етапу фестивалю-огляду методичних здобутків педагогів дошкільних навчальних закладів «Україна – рідний край»
All Pages

Про упровадження проекту

«Садочок – простір дружній до дитини»

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 10.01.2017 № 2-39 «Про упровадження проекту «Садочок – простір дружній до дитини» за підтримки Представництва Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні Всеукраїнський фонд «Крок за кроком» розпочинає реалізацію проекту «Садочок – простір дружній до дитини», який передбачає проведення навчально-практичних семінарів для вихователів дошкільної освіти Запорозької області.

Програмою проекту буде охоплено 140 дошкільних навчальних закладів області та 452 педагоги. У нашому районі бере участь у реалізації цього проекту дошкільний навчальний заклад «Малятко» Червоної сільської ради та 3 педагоги.

16-17 березня 2017 року на базі ДНЗ №7 «Теремок» м. Дніпрорудне навчались вихователі Шкурко С.О., Литвиненко В.Ф., Паламарчук В.В. з методик впровадження проекту «Садочок – простір дружній до дитини».

Свято педагогічної майстерності

«Світ дошкілля» (Вихователь року - 2017»).

Керуючись Законом України «Про дошкільну освіту», на виконання «Програми розвитку освіти Запорізької області на 2013-2017 роки», затвердженої рішенням Запорізької обласної ради від 22.11.2012 № 11, наказу Департаменту освіти і науки Запорізької обласної держадміністрації від 14.02.2017 № 0125 «Про проведення обласного фестивалю фахової майстерності «Світ дошкілля» (Методист року-2017)», та наказу відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Великобілозерської райдержадміністрації від 17.02.2017 №086 «Про проведення районного фестивалю фахової майстерності «Світ дошкілля» (Методист року-2017)» та з метою виявлення та стимулювання творчих пошуків педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів, поширення перспективного педагогічного досвіду на базі дошкільного підрозділу Великобілозерського навчально-виховного комплексу №1 відбувся очний етап районного фестивалю фахової майстерності «Світ дошкілля» 30 квітня 2017 року.

Педагоги дошкільних навчальних закладів району під час проведення свята продемонстрували власний досвід роботи, метою якого є забезпечення гармонійного розвитку особистості дитини, її фізичного і психічного здоров'я, виховання ціннісного ставлення до природного й соціального довкілля, до самої себе, формування механізмів соціальної адаптації та творчого втілення в умовах життя в товаристві незнайомих дітей і дорослих. Вихователі гнучко реагують на сучасні соціокультурні запити, збагачують знання дитини необхідною якісною інформацією, допомагають їй реалізувати свій природний потенціал, орієнтуватися на загальнолюдські й національні цінності.

Вихователі застосовували відеоматеріали зразків створеного розвивального середовища у ДНЗ, зразків дидактичного матеріалу, фрагменти занять та інших видів діяльності, що ілюструють шляхи, методи і прийоми вирішення обраної проблеми. Підготували педагоги і інформаційно-педагогічну модель свого досвіду роботи-стендову доповідь (постер).

Конкурсанти показали себе творчими досвідченими педагогами, які володіють інноваційними освітніми методами й технологіями, активно їх використовують у своїй роботі, ефективно застосовують технології творчої педагогічної діяльності з урахуванням особливостей навчального матеріалу і здібностей вихованців, різні засоби активізації розумової діяльності дітей, залучають їх до пошукової роботи, формують навички самостійно здобувати знання й застосовувати їх на практиці.

Усі присутні на фестивалі отримали нові знання, яскраві враження та позитивні емоції.

За підсумками рішення журі І місце зайняла Білан Олена Володимирівна, вихователь дошкільного навчального закладу «Золотий ключик» Трудової сільської ради, а ІІ місце - Авраменко Юлія Анатоліївна, вихователь дошкільного підрозділу Великобілозерського навчально-виховного комплексу №1. Переможці були нагороджені грамотами відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту Великобілозерської райдержадміністрації.

Вітаємо переможців Фестивалю «Світ дошкілля»! Нехай Ваша надзвичайно важлива діяльність на освітянській ниві приносить нові творчі здобутки, шану та повагу. Хай щастить!


15 березня 2017 року на базі ДНЗ «Золотий ключик» Трудової сільської ради було проведено засідання районної методичної асоціації вихователів дошкільних навчальних закладів Великобілозерського району. Педагоги були присутні під час проведення занять з вихованцями закладу.

Інтегроване заняття з рідної природи, розвитку мовлення та малювання за темою «Киця Мурочка в гостях у малят» у молодшій групі проводила вихователь Білан Олена Володимирівна.

 

 

Заняття з математики за темою «Космічна подорож» в старшій групі

 

проводила вихователь Битковська Наталя Олексіївна.

 

В ході занять педагоги використовували ігрові, наочні, словесні, практичні та інтерактивні методи роботи та здійснювали індивідуальний підхід до кожної дитини.

 


Про проведення районного етапу фестивалю-огляду

методичних здобутків педагогів дошкільних навчальних закладів

«Україна – рідний край»

На виконання листів Міністерства освіти і науки України від 25.07.2016 № 1/9-396 «Про організацію національно-патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах», від 20.10.2016 № 1/9-561 щодо організації роботи дошкільних навчальних закладів з ознайомлення дітей із народними традиціями, святами та обрядами, наказу відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту райдержадміністрації від 17.02.2017 № 083 «Про затвердження Плану заходів щодо проведення районного етапу фестивалю-огляду методичних здобутків педагогів ДНЗ «Україна – рідний край» 17 березня 2017 року був проведений районний етап фестивалю-огляду методичних здобутків педагогів дошкільних навчальних закладів району «Україна – рідний край».

На базі ДНЗ «Золотий ключик» Трудової сільської ради представляли свої методичні здобутки :

Борисенко Варвара Василівна – вихователь вищої кваліфікаційної категорії, «вихователь–методист» дошкільного підрозділу Великобілозерського навчально-виховного комплексу №1 за темою: «Хай у серці кожної дитини живе любов до Батьківщини»;

Битковська Наталя Олексіївна – вихователь ДНЗ «Золотий ключик» Трудової сільської ради за темою: «Ми маленькі патріоти»;

Цвєтова Надія Михайлівна – вихователь ДНЗ «Віночок» Гюнівської сільської ради за темою: «Україна пам’ятає»;

Шкурко Світлана Олександрівна – вихователь ДНЗ «Малятко» Червоної сільської ради за темою: «Рідне село, рідна домівка – у серці моєму».

Члени журі Фестивалю розглянули методичні здобутки вихователів дошкільних навчальних закладів району за номінаціями:

1.Методичні розробки занять за освітніми лініями Базового компоненту дошкільної освіти України із застосуванням українознавчого та краєзнавчого матеріалу.

2.Методичні матеріали з національно-патріотичного виховання дошкільників у дозвіллєвий час.

У поданих матеріалах педагоги – конкурсанти представили цікаві ідеї та нові підходи до вирішення завдань національно-патріотичного виховання дошкільників.

За підсумками членів журі Фестивалю були визначені переможці:

Цвєтова Надія Михайлівна – вихователь ДНЗ «Віночок» Гюнівської сільської ради зайняла І місце;

Шкурко Світлана Олександрівна – вихователь ДНЗ «Малятко» Червоної сільської ради зайняла ІІ місце;

Борисенко Варвара Василівна – вихователь дошкільного підрозділу Великобілозерського навчально-виховного комплексу №1 зайняла ІІІ місце;

Битковська Наталя Олексіївна – вихователь ДНЗ «Золотий ключик» Трудової сільської ради зайняла ІV місце.

Переможці (І-ІІІ місця) районного етапу фестивалю-огляду методичних здобутків педагогів «Україна – рідний край» будуть відзначені грамотами начальника відділу освіти, культури і туризму, молоді та спорту райдержадміністрації, а учасники - сертифікатами.

Кращій методичний матеріал переможця Фестивалю Цвєтової Надії Михайлівни буде надісланий на електронну адресу кафедри дошкільної освіти КЗ «ЗОІППО» ЗОР (kdo.zp@ukr.net) для участі у обласному етапі Фестивалю.

 


Copyright © 2016. Всі права захищені.